3 patarimai, kaip tobulinti vaikų matematinius įgūdžius, privers nusistebėti - Braingym

3 patarimai, kaip tobulinti vaikų matematinius įgūdžius namie

Plačiai žinoma, jog vaikų matematiniams įgūdžiams didelę įtaką daro tai, kaip jie ugdomi namie bei artimoje aplinkoje. Remdamasi turimais duomenimis, Harvardo universiteto profesorių komanda susistemino idėjas ir pateikė patarimus, galinčius pagelbėti tėvams ugdyti savo mažųjų matematinius įgūdžius namie.

3 patarimai, padėsiantys jūsų vaikui lengviau įžengti į matematikos pasaulį:

Skaitykite vaikams knygas, kuriose vyrauja matematinės temos. Tai labai naudingas būdas ugdyti matematinius įgūdžius ankstyvoje vaikystėje. Skaitydami galite paprašyti vaikų suskaičiuoti veikėjus, apibūdinti formas ir paaiškinti, kodėl ir kaip jie randa atsakymus.

Leiskite vaikams patiems samprotauti ir diskutuoti, koks atsakymas iš tiesų yra teisingas. Mokslininkė Laura Overdeck teigia, jog turėtume leisti vaikams „pasigrumti“ su matematinėmis problemomis. Įvairaus amžiaus mokiniams dažniausiai prireikia laiko tam, kad suprastų atsakymus ir išsiaiškintų jų reikšmę – nepateikite vaikams atsakymo „ant lėkštutės“. L. Overdeck taip pat pabrėžia tai, jog labai svarbu suaugusiųjų požiūris į matematiką – venkite sakyti, jog patys jos nemėgstate.

Naudokite „matematinę kalbą“. Mokslininkai pabrėžia, jog šeimos aplinka yra puikiai subalansuota pokalbiams apie kiekybę, skaičiavimą bei formas. Šias temas lengva vystyti esant namie, parke ar parduotuvėje. Pavyzdžiui, kai valgote sausainius suskaičiuokite, kiek jų turite, kalbėkite apie jų formą, taip pat, paklauskite, kas nutinka juos perlaužus pusiau.

Plačiau : https://www.gse.harvard.edu/news/uk/18/01/making-math-family-thing?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=hu-facebook-general

 

Daugiau apie mūsų programą “ReadRx” galite sužinoti čia.

Facebook Comments

Leave a Reply