Kognityvinių įgūdžių testas – lengvesniam mokymuisi - Braingym

Amerikiečių mokslininko Keno Gibsono sukurtas testas, padedantis nustatyti protinius gebėjimus, intelektines savybes, pagrindinių mokymuisi svarbių įgūdžių būklę, yra naudingas tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Atliekant testą išmatuojama darbinė bei ilgalaikė atmintis, girdimosios bei regimosios informacijos apdorojimas, skaitymo gebėjimai, loginis mąstymas ir samprotavimas. Žinant šią informaciją, galima treniruoti silpnąsias sritis, stiprinti trūkstamus gebėjimus, įveikti kylančius mokymosi sunkumus.

K. Gibsono sukurta „BrainRx“ metodika skirta maksimaliai sustiprinti kiekvieno protinius gebėjimus ir yra sulaukusi sėkmės bei populiarumo visame pasaulyje, Lietuvoje tiek su šia metodika, tiek su Gibson (kognityvinių įgūdžių) testu galima susipažinti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje veikiančių  „Braingym“ centrų dėka.

Štai šešios priežastys pasinaudoti galimybe ir pasitikrinti savo ar savo vaikų mokymosi įgūdžių būklę:

1.     Gibson testas – prieinamas

Gibson testui atlikti nereikia jokio specialaus išankstinio pasirengimo, be to, testavimas netrunka ilgai ir nesukelia įtampos. Dažniausiai šie testai atliekami gyvai, tačiau karantino metu „BraiGym“ specialistai nusprendė sudaryti galimybes Gibson testą atlikti internetu.

Nuotolinis mokymasis daugeliui tėvų parodė, kad vaikai išties susiduria su vienokiais ar kitokiais mokymosi sunkumais, juos spręsti vertėtų nedelsiant, o tam, kad sprendimus rasti būtų lengviau, ir naudojamas Gibson testas. Siekdami padėti didesniam skaičiui žmonių suprasti, kaip jie galėtų lavinti savo protinius gebėjimus, „Braingym“ specialistai karantino metu – tiksliau, iki birželio 5 d. – taiko nuolaidas tiek internetu, tiek ir atvykus į „Braingym“ centrus  atliekamam Gibson testui.

2.     Padeda išsiaiškinti mokymosi sunkumus

Pagrindinė mokymosi, skaitymo sunkumų priežastis – ne tingėjimas, genetika ar motyvacijos stoka, kaip neretai manoma, o silpni kognityviniai įgūdžiai. Gibson testo metu aiškiai nustatoma, kuris reikalingas įgūdis „šlubuoja“, tada daug lengviau spręsti kylančias problemas, stiprinti silpnąsias vietas, gerinti lengvesniam mokymuisi reikalingas savybes.

Gibson testas parodo, kaip testuojamas asmuo geriau supranta ir įsimena informaciją, koks smegenų lavinimas jam būtų naudingiausias, padėtų pasiekti efektyvių mokymosi rezultatų. Testą itin rekomenduojama atlikti prieš pradedant lankyti mokyklą arba baigus pradinę mokyklą ir ruošiantis į penktąją klasę – taip išaiškinamos vaiko mąstymo stiprybės ir silpnybės bei lavintinos sritys.

3.     Užkerta kelią nesėkmėms 

Vaikui susidūrus su mokymosi sunkumais, neretai nukenčia jo pasitikėjimas savimi, dingsta noras mokytis, siekti geresnių rezultatų. Kartą nusprendus, kad tau sunkiai sekasi skaityti ar skaičiuoti, paskui šią nuostatą pakeisti gali būti sunku. Laiku išsiaiškinus, kurie lengvam ir sklandžiam mokymuisi būtini įgūdžiai yra silpnesni, bei pradėjus juos tikslingai stiprinti, galima išvengti daugelio ateityje kilsiančių problemų. Kai stiprėja vaiko kognityviniai įgūdžiai, mokytis jam darosi lengviau ir maloniau, stiprėja motyvacija tą daryti.

Kryptingai lavinant vaiko gebėjimą mokytis, loginį mąstymą, užpildant galimas informacijos suvokimo ir įsisavinimo spragas, ateityje išvengiama mokymosi sunkumų, korepetitorių samdymo, papildomų išlaidų ir nereikalingos nervinės įtampos.

4.     Suaugusiems – būdas rūpintis savimi

Visiems įprasta, kad vyresniame amžiuje tenka daugiau dėmesio skirti savo kūno priežiūrai – ji atitinkamai treniruoti, reguliariai apsilankyti pas gydytoją, kruopščiau rinktis maisto produktus ar papildus. Tačiau ne mažiau svarbu ir reguliariai tikrinti savo kognityvinius įgūdžius, smegenų veiklos rodiklius, tinkamai treniruoti galbūt kiek apleistas sritis, nepamiršti, kad pats mokymosi procesas padeda išlaikyti aštrų protą ir puikią atmintį.

Suaugusiems kognityvinių įgūdžių testas parodo, kuriuos įgūdžius reikėtų stiprinti, o atliekant testą reguliariai, matomi galimi pokyčiai, susiję su vyresniu amžiumi ir net tam tikrais susirgimais, pavyzdžiui, Alzhaimerio liga.

5.     Suprasti kiekvieno unikalumą

Kartą Albertas Einšteinas yra pasakęs, kad kiekvienas yra genialus, tačiau jei vertinsime žuvies gebėjimą įlipti į medį, tai ji visą savo likusį gyvenimą manys, jog yra negabi ir kvaila. Gibson testas padeda nustatyti kiekvieno gabumus – taip juos lengviau lavinti, išnaudoti mokantis, nukreipti mokinį teisinga kryptimi, tačiau tai dar ne viskas.

Seniai nustatyta, kad intelektinės savybės gali būti lavinamos visą gyvenimą (tiesa, vaikams tą daryti sekasi lengviau ir greičiau, nei suaugusiems), tad Gibson testo metu išaiškintos silpnosios smegenų veiklos sritys gali būti tinkamai treniruojamos, kitaip sakant – žuvis vis tik gali išmokti įlipti į medį.

6.     Geresniam tarpusavio supratimui

Gibson testo metu nustatytos asmeninės savybės gali tapti raktu į geresnius vaikų ir tėvų tarpusavio santykius. Išsiaiškinus, kaip pateiktą informaciją vaikas priima ir suvokia geriau, taip pat nustačius, kurios jo mąstymo sritys turėtų būti lavinamos, išvengiama daugybės kylančių nesusipratimų ar nesusikalbėjimo, įtampos dėl nesėkmių mokykloje.

Kai vaikui nesunku mokytis, jis imlus, lengvai susikoncentruoja, įsimena informaciją, logiškai mąsto bei sklandžiai komunikuoja – tėvams taip pat kyla kur kas mažiau rūpesčių. Būtent šie įgūdžiai ir gali būti kryptingai lavinami „BrainRx“ metodu.

Facebook Comments