3 aspektai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį norint paskatinti jūsų vaiką skaityti knygas - Braingym

3 aspektai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį norint paskatinti jūsų vaiką skaityti knygas

Dažnai girdime, jog knygos yra lobis, praturtinantis mūsų žodyną ir žinias. Vaikas, besidomintis knygomis ir nuolat jas skaitantis – bemaž visų tėvų svajonė. Pamėgti skaitymą galima tik išbandžius ir patyrus jo malonumą, tačiau ką daryti tada, kai vaikas atsisako to imtis? Trys aspektai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį norint padėti vaikui įžengti į skaitymo pasaulį:

  • Apdovanojimai – ne visada gera mintis. Tėvai dažnai susiduria su problema, kai vaikai nenori daryti to, ko prašo suaugusieji. Dažnas ir greitas sprendimas, tokiu atveju, yra apdovanojimai už gerą ir tinkamą elgesį. Tai iš tiesų gali tapti puikiu motyvacijos skatinimu trumpalaikiu laikotarpiu – jei atrandate apdovanojimą, kurį jūsų vaikas tikrai mėgsta, greičiausiai, tai paskatins jį skaityti ir siekti prizo. Tačiau, jei vaikas pripras skaityti tik tam, kad gautų apdovanojimą, tai neatneš norimo rezultato ir skaitymas taps tik įrankiu gauti vieną ar kitą daiktą.
    Kaip pasiekti ilgalaikius rezultatus? Yra keletas variantų sudominti vaiką knyga. Knygos vertė vaiko akyse bus didesnė, jei ji apie tai, ką jis mėgsta arba, jei ją jau skaitė didelė dalis jo bendraamžių. Taip pat svarbu, jog knyga būtų tinkama vaikui – ne per sudėtinga, tačiau ir ne per lengva. Paveikslėliai, trumpi skyriai bei žinoma istorija taip pat turi daugiau šansų sudominti mažąjį skaitytoją.
  • Knyga – greitas ir lengvas pasirinkimas. Vaikai pripratę turėti daugybę pasirinkimų, ką veikti laisvalaikiu. Šiandien žaisti kompiuterinius žaidimus, galbūt susitikti su draugais ar žiūrėti filmus, o gal verčiau tiesiog eiti užkąsti? Skaitymas dažnai pranyksta pasirinkimų jūroje, tad tėvų pareiga knygas padaryti lengvu ir patraukliu variantu praleisti laisvalaikį.

Daugeliu mokslinių tyrimų įrodyta, jog žmonės linkę rinktis tai, kas arčiausia ir lengviausiai pasiekiama. Taip vyksta daug dažniau, negu manome, o paprasčiausias to pavyzdys gali būti matomas tiesiog restorane – greičiausiai pasirinksime tą patiekalą, kurį matome arčiausiai savęs, kurio reklama didžiausia ir kurį gausime greičiausiai. Šią tendenciją galima pritaikyti knygoms, tad siekdami sudominti savo mažuosius skaitymu turime knygas paversti lengviausiu ir greičiausiu pasirinkimu praleisti laisvalaikį. Knygos turi būti lengvai pasiekiamos ir matomos visur – namie, automobilyje, iškylose, o svarbiausia, vaiko kambaryje.

  • Kontroliuokite kitus laisvalaikio praleidimo būdus. Sunku būtų surasti tėvus, kurie skundžiasi, jog jų vaikas nemėgsta žiūrėti televizijos ar žaisti kompiuterinių žaidimų. Šiandieniniame pasaulyje „ekranai“ užima didelę dalį mūsų laisvalaikio, o mūsų vaikai – ne išimtis. Tam, kad knygos taptų mūsų mažųjų mėgstamu pasirinkimu, turime kontroliuoti kitas, mažiau praturtinančias veiklas jas adekvačiai ribodami. Idealu pradėti tai daryti tada, kai vaikas dar visai mažas, tačiau net ir praėjus ilgesniam laikui verta imtis laipsniškų pokyčių bei koreguoti vaiko įpročius.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Facebook Comments

Leave a Reply