3 patarimai, kurie padės jūsų vaikui susidoroti su stresu - Braingym

3 patarimai, kurie padės jūsų vaikui susidoroti su stresu

Sunku patikėti, tačiau vaikai kasdien patiria daugiau streso negu suaugusieji. Mokykla dažnai tampa vieta, kurioje stresas – neišvengiamas palydovas. Kartais mažieji nesupranta, kas yra emocinė įtampa ir kaip ji pasireiškia, tačiau skundžiasi galvos, pilvo skausmais, nemiga ar blogais sapnais ir nenori eiti į mokyklą. Visi šie simptomai neretai yra streso, kurį vaikas patiria, padariniai.

Tėvai dažniausiai siekia padaryti viską, jog jų mažieji būtų apsaugoti nuo visų nemalonių ir įtemptų situacijų. Deja, tai neįmanoma – stresinės situacijos yra kiekvieno iš mūsų, nuo jauniausio iki seniausio, gyvenimo dalis. Tačiau, ką, vis dėlto, galime padaryti norėdami padėti savo vaikui? Tėvų pareiga yra supažindinti vaikus su tuo, kas yra stresas, išmokyti tinkamai į jį reaguoti ir naudoti atitinkamas technikas, padėsiančias jį sumažinti.

3 patarimai, galintys jums pagelbėti:

  1. Padėkite vaikams suprasti, jog stresas gali būti fizinių negalavimų priežastis. Paaiškinkite vaikui, jog kartais stresas daro įtaką mūsų fizinei būklei. Geriausias būdas tai padaryti – nupiešti kūno kontūrus ir pažymėti skirtingas vietas, kurioms stresas gali turėti įtakos. Svarbu paminėti, jog visi vaikai yra skirtingi, tačiau, pavyzdžiui, jeigu vaikas jaučia pastovų galvos skausmą prieš ir po mokyklos, tai gali būti aiški užuomina į streso sukeliamus negalavimus. Kuo geriau vaikai supranta ryšį tarp streso ir fizinių jo simptomų, tuo labiau tikėtina, jog jie apie tai praneša ir prašo pagalbos.
  2. Sukurkite „anti-streso“ zoną. Visi vaikai yra skirtingi, tad nėra unikalaus būdo padėti visiems. Tačiau mažesniems vaikams puikia pagalba gali tapti jiems pritaikyta vieta, kurioje kartais galima „pabėgti“ nuo streso. Tai taip pat labai individualu – muziką ir meną mėgstančiam vaikui galima sukurti kampelį, kuriame jis ras ausines su mėgstama muzika, jaukią vietą atsisėti, popieriaus ir dažų. Aktyvesniam mažyliui, mėgstančiam judėti, jo „kampelyje“ labiau pagelbėti gali šokinėjimo virvutė ar anti-stresiniai kamuoliukai.
    Verta išbandyti spalvinimo knygutes, kurios yra puikus būdas mažinti stresą net suaugusiems bei burbulus, padedančius vaikams išbandyti gilaus kvėpavimo techniką.
  3. Raskite tinkamą kvėpavimo pratimą, padedantį numalšinti stresą. Gilus ir atpalaiduojantis kvepavimas yra geriausias būdas nurimti, kai nerimas ar stresas tampa itin stiprus. Žinant, jog kiekvienas iš mūsų esame individualus ir turime savo poreikius, vienas magiškas ir unikalus kvėpavimo pratimas neegzistuoja. Nepaisant to, verta išbandyti keletą ir išsirinkti, kuris tinkamiausias jūsų mažąjam. Pavyzdžiui, populiarus ir veiksmingas „baliono kvėpavimas“ gali jums padėti – paprašykite vaiko užsimerkti ir įsivaizduoti, jog jis pučia savo mėgstamiausios spalvos balioną. Tai paaiškinti ir įsivaizduoti labai paprasta – gilus įkvėpimas ir iškvėpimas yra būtini tam, kad pripildytume balioną. Kai balionas pilnas, paprašykite vaiko įsivaizduoti, kaip jis lengvai ir žaismingai nuskrenda link debesų.

Stresas yra nemaloni, bet neišvengiama mūsų gyvenimo dalis. Nepaisant to, atviras ir nuoširdus pokalbis apie jausmus ir emocijas primena vaikams, jog jie visada gali kreiptis pagalbos. Mylimi žmonės pasiruošę jiems padėti – toks saugumo jausmas užkerta kelią potencialiai streso žalai.

Daugiau naujienų rasite čia.

Facebook Comments

Leave a Reply