5 patarimai, padėsiantys Jūsų vaikui namų darbus atlikti greičiau. - Braingym

Viskas, ką turėtumėte žinoti apie informacijos apdorojimo greitį

Ar jūsų mažylis prie matematikos namų darbų praleidžia dvi valandas, kai tuo tarpu bendraklasiai tas pačias užduotis atlieka per dvidešimt minučių? Pastebėjote, jog vaikas gauna prastus pažymius mokykloje, net jeigu buvo gerai pasiruošęs? Jeigu taip, tuomet labai tikėtina, kad susidūrėte su informacijos apdorojimo sunkumais.

Svarbu suprasti!

Informacijos apdorojimo greitis nulemia, kaip greitai vaiko smegenys priima informaciją, ją apdoroja ir pradeda reaguoti į aplinkos dirgiklius. Vaikams, lėčiau apdorojantiems informaciją, gali iškilti sunkumų atliekant namų darbus, palaikant pokalbį su bendraamžiais ar net bandant apsispręsti, ko norėtųsi pusryčiams. Tačiau labai svarbu suprasti, kad informacijos apdorojimo greitis neturi visiškai nieko bendra su tuo, koks sumanus ar protingas yra jūsų vaikas. Pavyzdžiui, įsivaizduokite situaciją, kurioje jūsų mažylis puikiai žino atsakymą į mokytojos užduotą klausimą, tiesiog į jį atsakyti jis užtrunka šiek tiek ilgiau nei bendraamžiai.

Kaip atpažinti?

Galite įtarti, kad jūsų vaikas lėtai apdoroja informaciją, jeigu jam:

  • Reikia nemažai laiko priimant sprendimus ar atsakant į klausimus;
  • Sunku mintinai spręsti lengvus matematinius uždavinius;
  • Įvairios užduotys užima daug daugiau laiko nei bendraamžiams;
  • Sunku palaikyti rišlų pokalbį;
  • Sunku sekti instrukcijas, jeigu jose nurodytas daugiau nei vienas žingsnis.

 

Kaip padėti?

  • Neliepkite vaikui pasiskubinti. Jaučiamas spaudimas tik dar labiau prailgins užduoties atlikimo laiką.
  • Naudokite laikmatį. Žinodamas kiek laiko užima kiekviena užduotis vaikas galės pats efektyviau susidėlioti savo dienos režimą.
  • Ribokite laiką, kurį vaikas praleidžia ruošdamas namų darbus. Susitarkite su mokytojais, kad pasirašysite po užduotimis, kurios nebuvo baigtos, peržengus jūsų nustatytą laiko limitą.
  • Baltais popieriaus lapais uždenkite visas užduotis, palikdami tik tą, kurią tuo metu atlieka vaikas. Taip padėsite mažyliui geriau susikoncentruoti.
  • Nuoširdžiai pasikalbėkite su vaiku apie esamą sutrikimą. Kantriai atsakykite į visus jam iškilusius klausimus. Išklausykite mažylį ir leiskite jam pačiam pasiūlyti, kas dar galėtų padėti.

Taigi lėtas informacijos apdorojimas gali turėti įtakos net ir iš pažiūros patiems paprasčiausiems vaiko kasdienio gyvenimo aspektams. Tačiau susidūrus su šiuo sutrikimu svarbiausia yra suprasti patiems ir paaiškinti vaikams, kad galima atrasti efektyvių sprendimo būdų kiekvienai iškilusiai problemai.

 

Facebook Comments

Leave a Reply