5 būdai padėti vaikui įveikti negatyvias emocijas - Braingym

Pastebite, kad jūsų mažylis sunkiai tvarkosi su susikaupusiomis negatyviomis emocijomis, tačiau nežinote, kaip jam padėti? Harvardo universiteto mokslininkai išskyrė keletą svarbiausių dalykų, kuriuos vaikus turėtų išmokyti tėvai, norintys užauginti lengvai emocijas kontroliuojantį vaiką. Mokslininkai pabrėžia, kad emocinis vaiko ugdymas prasideda dar namuose, todėl tėvai turėtų tam skirti nemažai dėmesio. Žemiau pateikiamas anksčiau minėtas sąrašas.

  1. Sustoti ir susimąstyti. Prieš pakeldami balsą, siekdami sutramdyti irzlų, sutrikusį ar pernelyg įsikarščiavusį mažylį, paprašykite vaiko akimirkai sustoti, nusiraminti ir pamąstyti prieš imantis konkrečių veiksmų.
  2. Sutelkti dėmesį ir klausytis. Kai jūsų vaikas bendrauja su kitu žmogumi, priminkite jam, kad svarbu paskirti visą savo dėmesį pašnekovui bei jį išklausyti prieš įsiterpiant ar išsakant savo nuomonę.
  3. Būti kantriam. Pabandykite paaiškinti vaikui, kad kartais kai kurių dalykų tenka palaukti ir pasidalinkite galimomis strategijos nuoboduliui nugalėti. Tarkime, laukdami prie gydytojo kabineto ar maisto parduotuvės eilėje prie kasos pasiūlykite vaikui padainuoti dainelę ar suskaičiuoti visus tam tikros spalvos ar formos objektus, kuriuos jis gali rasti aplinkui.
  4. Valdyti stiprias emocijas. Jei pastebite, kad vaikas jaučiasi itin suirzęs ar prislėgtas, pasiūlykite jam giliai įkvėpti, suskaičiuoti nuo dešimties iki vieno, išeiti pasivaikščioti ar užrašyti savo jausmus ant balto popieriaus lapo.
  5. Efektyviai tvarkytis konfliktinėse situacijose. Kad padėtumėte vaikui išmokti išklausyti bei priimti kito žmogaus nuomonę, pamokykite juos kaip bendrauti tam tikrose situacijose (pavyzdžiui, pabandyti savais žodžiais perteikti kito žmogaus jausmus („Sakai, kad jautiesi…“) ar atvirai išsakyti savo jausmus („Aš pykstu, kai…“)). Pabandykite padėti vaikui surasti kompromisą bei priminkite, kad ginčai yra žmogiškas dalykas, tačiau svarbiausia juos spręsti taikiai ir geranoriškai.

 

Facebook Comments

Leave a Reply