6 patarimai, padėsiantys jūsų vaikui greičiau mokytis - Braingym

Kiekvienas vaikas ar suaugęs gali lavinti savo mokymosi įgūdžius. Deja, kartais tam naudojami metodai yra netinkami ir mokymosi procesas išlieka lėtas. Laimei, kognityvinius įgūdžius tyrinėjantys mokslininkai atveria duris į greitesnį ir kokybiškesnį informacijos įsisavinimą. Patarimai, padėsiantys jums bei jūsų vaikui greičiau ir kokybiškiau mokytis:

1. Mokykitės mažais „žingsneliais“. Jei, pavyzdžiui, norite išmokti groti gitara, neturėtumėte tikėtis iš karto pagroti visą kūrinį. Užsibrėžkite mažus, greičiau pasiekiamus tikslus ir pamažu juos susiekite – laikui bėgant žinios susijungia į bendrą rezultatą. Ši technika puikiai tinka mokytis dalykus, susidedančius iš daugelio smulkių faktų.
2. Ranka užrašykite tai, ką išmokote. Mokslininkai teigia, jog labai svarbu pakartoti ir užrašyti išmoktą informaciją ranka. 2014 metais atliktas tyrimas įrodė, jog moksleiviai, užsirašinėjantys informaciją ranka, prisimena ją geriau nei tie, kurie užrašams naudojasi kompiuteriais. Anot mokslininkų, fizinis popieriaus ir rašiklio sąlytis kuria stipresnius kognityvinius ryšius, nei rašymas kompiuterio klaviatūra.
3. Analizuokite klaidas. Labai svarbi mokymosi proceso dalis yra sugebėjimas klysti ir pasimokyti iš savo klaidų jas suprantant bei analizuojant. Mokslininkai teigia, jog mūsų smegenys turi „rezervuotą“ vietą klaidoms, kurias mes padarome. Išanalizavę, mes galime pasinaudoti šia vieta ir išvengti klaidos pasikartojimo.
4. Būkite pozityvūs. Versdami vaikus nerimauti dėl prastų mokymosi rezultatų skatinate juos jausti nepasitikėjimą savimi ir nerimą, kuris yra itin žalingas kokybiškam mokymuisi. Tėvai turėtų įkvėpti vaikus suvokti mokymąsi kaip tyrinėjimo procesą – tai padės vaikams jaustis ryžtingiau.
5. Įdomūs faktai atmintyje išlieka ilgiau. Labai natūralu, jog vaikams sunku ir nuobodu mokytis „sausą“ informaciją. Tačiau, kai istorija yra unikali, vaikai ją prisimena puikiai. Buvęs JAV atminties čempionas Joshua Foer įsidėmėjo visą kortų kaladę vos per dvi minutes kiekvieną kortą susiedamas su keista ar juokinga asociacija – tai puikus būdas išmokyti vaikus panaudoti atmintį kombinuojant „įdomią“ bei mažiau „įdomią“ informaciją.
6. Skaitymo greitis – vienas pagrindinių faktorių kokybiškam mokymuisi. Jeigu jūsų vaikas skaito greitai, jam daug lengviau greičiau mokytis. Vaiko skaitymo gebėjimų treniravimas gali turėti didžiulę įtaką bendram mokymosi ir informacijos suvokimo greičiui.

Jei jūsų vaikui kyla sunkumų mokantis, Brain Gym centras gali Jums padėti. Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai ir sužinokite kaip galite padėti mažajam moksluose pasiekti daugiau. Registracija į NEMOKAMĄ konsultaciją el.paštu: brain@braingym.lt

 

Facebook Comments

Leave a Reply