7 patarimai, padėsiantys skatinti vaikų kūrybiškumą - Braingym

Nors vaikai jau iš prigimties yra kūrybiški ir smalsūs, norint padėti tobulinti jų kūrybinį potencialą, kartkartėmis gali būti reikalingas ir postūmis iš tėvų ar mokytojų. Žemiau pateikiami 7 patarimai, kurie padės ugdyti vaiko vaizduotę bei skatinti kūrybiškumą.

  1. Parodykite vaikams pavyzdžių. Keletas pavyzdžių gali padėti lengvai sužadinti vaiko vaizduotę. Pavyzdžiai turėtų būti įkvepiantys (parodyti vaikui, ką yra įmanoma padaryti su turimomis priemonėmis) arba suteikti idėjų projekto pradžiai. Visgi visada išlieka tikimybė, kad mažylis bandys kopijuoti pateiktus pavyzdžius, todėl itin svarbu pabrėžti, kad kiekvienas darbas reikalauja asmeninio indėlio ir prisilietimo.

 

  1. Suteikite mažyliui kuo įvairesnių darbo priemonių. Didelė žaislų bei darbo įrankių įvairovė suteiks daugiau galimybių pasireikšti vaiko fantazijai. Visgi nors ir svarbu, kad vaikas turėtų prieigą prie kuo įvairesnių darbo priemonių, lygiai taip pat svarbu paskatinti mažylį eksperimentuoti ir su įprastomis darbo priemonėmis, tokiomis kaip spalvotas popierius, pieštukas, sagos ar pan.

 

  1. Pasiūlykite vaikui išbandyti skirtingus kūrybos būdus. Jūsų užduotis yra pristatyti vaikui galimus kūrybos būdus ir leisti jam pačiam apsispręsti, kuris iš jų jam artimiausias. Supažindinkite vaikus su pačiais įvairiausiais įmanomais užsiėmimais, tokiais kaip eilėraščių rašymas, animacijų kūrimas, lėlių drabužėlių modeliavimas ar siuvinėjimas.

 

 

  1. Pabrėžkite proceso svarbą. Itin svarbu parodyti vaikui, kad pats darbo procesas yra ne mažiau svarbus nei galutinis rezultatas. Parodykite mažyliui, kad nepasisekusios ar neįgyvendintos idėjos yra labai reikšminga galutinio projekto dalis. Darbo eigoje vis pasiteiraukite vaiko apie tai, kokie ir kodėl bus tolimesni jo veiksmai, iš kur jis sėmėsi įkvėpimo ir pan.

 

  1. Pasiūlykite mažyliui pažaisti su darbo priemonėmis. Paskatinkite mažylį atsipalaiduoti ir daug negalvojant atsitiktinai pažaisti su turimais darbo įrankiais. Iš pažiūros iš nieko prasidėjęs žaidimas gali tapti ištęstiniu kūrybiniu projektu.

 

  1. Dirbkite kartu su vaiku. Pasisiūlykite prisidėti prie kūrybiškos užduoties. Itin svarbu yra dirbti kartu su vaiku, dalintis mintimis ar kilusiomis idėjomis, aptarti darbo eigą bei siekiamą galutinį rezultatą. Nereikėtų brukti vaikui savo idėjų, atkakliai tvirtinant, kad jūs žinote geriau. Galutinis rezultatas turėtų abiejų lygiaverčio darbo vaisius.

 

  1. Nebijokite garsiai išsakyti savo minčių. Kurdami kartu su savo mažyliu, garsiai kalbėkitės apie tai, ką ir kodėl ketinate daryti, leiskite laisvai lietis kūrybiškam savo paties minčių srautui. Tokiu būdu parodysite vaikui puikų pavyzdį, kaip garsiai mąstyti, kaip formuoti galimas darbo strategijas, veiksmų planą.

 

Sužinokite plačiau kaip mes galime padėti jūsų mažyliui.

Facebook Comments

Leave a Reply