9 dalykai, kuriuos apie disleksiją turėtų žinoti tėvai - Braingym

Baigdami spalio mėnesio straipsnelių seriją, pristatome jums devynis faktus, kuriuos apie disleksiją turėtų žinoti tėvai, auginantys vaiką su šiuo skaitymo sutrikimu.

 1. Mokymosi dienos pabaigoje vaikas gali jaustis išsekęs.

Vaikų, susiduriančių su disleksija, smegenys turi dirbti daug intensyviau, kad apdorotų paprastas raides bei garsus. Vaikui parėjus iš mokyklos, leiskite jam atsipūsti prieš kimbant į namus darbus.

 

 1. Be paaiškinamų priežasčių vaikas gali susidurti su lengvesnėmis ir sunkesnėmis dienomis.

Kartais gali atrodyti, kad vaikas išmoko keletą garsų, kuriuos jau senokai bandė įsiminti, tačiau kitą dieną juos vėl pamiršta. Nespauskite vaiko – tik kantriu darbu ilgainiui jis pasieks norimus rezultatus.

 

 1. Disleksija kiekvieną paliečia skirtingais būdais.

Nors disleksija pradėta tirti bemaž prieš šimtmetį, mokslininkai vis dar negali susitarti dėl tikslaus šio sutrikimo apibrėžimo. Skaitymui naudojama ne viena smegenų funkcija, dėl to itin svarbu suprasti stipriąsias ir silpnąsias vaiko vietas bei tinkamai jas treniruoti.

 

 1. Disleksija nėra išgydoma.

Su tinkama pagalba vaikas su disleksija išmoks skaityti, rašyti bei sakyti žodžius paraidžiui, tačiau disleksija niekur nepradings. Tai neurologinis sutrikimas, kuris sukelia sunkumų ir tokiose gyvenimiškose situacijose kaip, pavyzdžiui, įsimenant telefono numerius ar perprantant žodinius nurodymus.

 

 1. Darydami skaitymo ar rašymo užduotis, vaikai užtruks ilgiau nei bendraamžiai.

Pasiteiraukite mokytojų, kiek laiko mokinys turėtų praleisti prie konkrečios namų darbų užduoties, ir nurodykite, kiek laiko prie to praleido jūsų vaikas. Mokytojai šiais laikais daug supratingesni, nei galite įsivaizduoti – aptarkite, kaip bendromis pastangomis galite sutrumpinti vaiko namų darbų trukmę.

 

 1. Didelė dalis vaikų su disleksija nepasitiki savimi.

Tokiems vaikams dažnai ne itin gerai sekasi mokykloje, o dėl to labai nukenčia jų pasitikėjimas savimi. Tėvai turėtų pasistengti pastebėti ir pagirti net ir pačius mažiausius vaiko pasiekimus.

 

 1. Disleksija yra paveldima.

Pabandykite prisiminti, kas iš jūsų giminės susidūrė su šiuo skaitymo sutrikimu – nuoširdus pokalbis su giminaičiu, kuris išgyveno panašius sunkumus, gali įkvėpti vaikui pasitikėjimo savimi ir tikėjimo, kad pastangų dėka yra įmanoma visko išmokti.

 

 1. Žmonės, turintys disleksijos skaitymo sutrikimą, dažnai yra labai kūrybingi.

Disleksikai dažnai turi daug idėjų, yra muzikalūs, puikūs aktoriai, dizaineriai ir pan.

 

 1. Daugybė žmonių pasaulyje susiduria su disleksija – taigi gėdytis nėra ko!
 • Disleksija yra dažniausia skaitymo ar rašymo sunkumų priežastis;
 • Statistiškai bent 1 iš 10 žmonių turi disleksiją;
 • Daugiau nei 40 milijonų amerikiečių susiduria su šiuo skaitymo sutrikimu;
 • Užsispyrimo ir kantraus darbo dėka didžioji dalis disleksikų yra visiškai pajėgūs baigti mokyklą ir toliau siekti norimos profesinės karjeros!

 

Facebook Comments

Leave a Reply