Ką turėtumėte žinoti apie šį, plačiai paplitusį, rašymo sutrikimą. - Braingym

Ką turėtumėte žinoti apie rašymo sutrikimą – disgrafiją?

Jei jūsų vaikas patiria sunkumus laikydamas rašiklį, turi silpnus motorikos įgūdžius bei sunkiai įskaitomą rašyseną – tai gali būti disgrafijos (rašymo sutrikimo) ženklai. Kaip atpažinti šiuos ženklus bei padėti savo mažąjam?

Kas yra disgrafija?

Pirmiausia, norint įsitikinti, ar jūsų mažylis turi šį sutrikimą, svarbu tiksliai žinoti, kokiais bruožais pasižymi disgrafija. Šis sutrikimas signalizuoja, jog tam tikros smegenų sritys atsakingos už rašymą, yra pakitusios. Disgrafija gali atsispindėti šiuose mokymosi sutrikimuose:

  • Negebėjimas aiškiai išreikšti mintis;
  • Problemos išreiškiant mintis raštu;
  • Sunkumai formuluojant laiškus bei skaičius;
  • Netaisyklinga gramatika.

Daugelis vaikų, kenčiančių nuo disgrafijos sutrikimo, patiria sunkumus laikydami rašymo priemones. Problemos yra dažnai yra susijusios su silpna motorika. Dėl sutrikimo smegenyse, vaikams sunku parašyti tai, ką norėtų – jų rankos ir mintys „juda“ skirtingomis kryptimis.

Taip pat, vaikai, turintys disgrafijos sutrikimą, dažnai nesugeba rašyti vienoje eilutėje, jų rašysenos netvarkingos. Net ir daug praktikuojantis rezultatas dažnai nežymus, ypač pradinėse klasėse. Neretai nutinka taip, jog mažieji pavargsta kankintis su jiems itin sudėtingu rašymo procesu ir atsisako bandyti, jaučiasi nusiminę, sumažėja jų savivertė.

 

Kokios yra disgrafijos priežastys?

Tėvai manantys, jog jų vaikams paprasčiausiai trūksta rašymo praktikos, dažnai klysta. Anot mokslininkų, disgrafijos sutrikimas gali būti susijęs su atmintimi. Disgrafikai patiria sunkumus išreikšdami savo idėjas, pateikdami informaciją, kurią saugo smegenyse – silpna darbinė atmintis galimai turi didelę įtaką šio sutrikimo atsiradimui.

Kai vaikas mato naują žodį, smegenys išsaugo jį vizualinėje darbinės atminties dalyje. Taigi, disgrafikų problema neretai slypi nesugebėjime užkoduoti naujo žodžio darbinės atminties sferoje ir tokiu būdu toliau jį naudoti. Kita teorija teigia, jog disgrafijos priežastys glūdi motorinės atminties trūkume. Tai itin kompleksiškas sutrikimas, galimai susidedantis iš daugelio kognityvinių sričių silpnybių ir reikalaujantis jų stiprinimo.

 

Jei atpažįstate disgrafijos sutrikimo simptomus – nieko nelaukite ir susisiekite su mumis. Mūsų komanda yra sudaryta iš kompetentingų kvalifikuotų trenerių, kurie tikrai padės jūsų vaikui. Sutrikimas, atpažintas laiku, gali lemti geresnę jūsų ir jūsų vaiko ateitį, gebėjimą mokytis ir pasiekti gerų rezultatų.

Facebook Comments

Leave a Reply