Kaip mokslas gali padėti kovoti su disleksija? - Braingym

Žmonės ilgą laiką gebėjo kalbėtis dar nemokėdami skaityti arba rašyti. Tai, tam tikra prasme, užkoduota mūsų smegenyse. Mes natūraliai išmokstame kalbėti, tačiau skaityti – ne.

Mūsų smegenyse nėra konkrečios dalies, natūraliai atsakingos už skaitymą, tad mokantis skaityti mūsų smegenys darbui pajungia atskiras, už kitas veiklas atsakingas sritis. Norint išmokti skaityti privalome ištreniruoti smegenis atpažinti raides, tada jas sujungti tarpusavyje, susieti su garsais ir, galų gale, sujungti visą tai į žodžius. Milijonams žmonių turintiems disleksijos sutrikimą šis procesas neatrodo paprastas.

Amerikiečių mokslininkai naudoja smegenų skanavimo sistemą tam, kad išsiaiškintų, kas iš tiesų padaro disleksikų smegenis kitokias. Taip pat, bandoma rasti būdus, leidžiančius kovoti su šiuo sutrikimu.

Stebėdami smegenų fotografijas mokslininkai įsitikino, jog dvi smegenų sritys (viena, atsakinga už tai, kaip mes girdime žodžius bei kita, kuri padeda vizualiai juos atpažinti) disleksiją turinčių žmonių smegenyse yra mažiau aktyvios. Nepaisant to, tai nėra susiję su žemu intelekto koeficientu ar menkais intelektualiniais gebėjimais, tai tiesiog identifikuoja sunkumus skaitant žodžius.

Vis delto, mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu buvo patvirtinta, jog treniruojant silpnas smegenų sritis situacija gali keistis. Vaikai, turintys disleksijos sutrikimą, buvo pakviesti į šešių savaičių trukmės vasaros stovyklą, kurios metu kasdien, po šešias valandas, naudojant įvairius metodus buvo treniruojamos vaikų smegenys.

Smegenys buvo skanuojamos prieš pradedant eksperimentą ir po jo. Tyrinėdami nuotraukas mokslininkai pastebėjo, jog jau po šešių savaičių smegenų sritys atsakingos už skaitymą pasidarė daug aktyvesnės. Taip pat, nustebino tai, jog kitos smegenų dalys nesusijusios su skaitymu taip pat pradėjo veikti aktyviau.

Viso pasaulio mokslininkai vis dar tyrinėja kovos su disleksija alternatyvas ir metodus, tačiau, akivaizdu, jog disleksija nėra nuosprendis, nepaliekantis išeities.

Daugiau apie eksperimentą :

https://www.npr.org/sections/ed/2016/11/29/503693391/researchers-study-what-makes-dyslexic-brains-different

O jei pastebėjote, jog ir Jūsų vaikas susiduria su skaitymo sunkumais – Brain Gym centras gali padėti tai įveikti. Naujausia ReadRx programa skirta padėti mažiesiems su skaitymo sutrikimais ir disleksija. Jei norėtumėte sužinoti daugiau, susisiekite su mumis el.paštu adresu brain@braingym.lt .

Facebook Comments

Leave a Reply