Kaip padėti vaikui su disleksija? - Braingym

Disleksija, kaip ir kiti mokymosi sutrikimai, neretai apsunkina vaikų kasdienį gyvenimą mokykloje – vaikai dažniausiai sulaukia daug kritikos tiek iš mokytojų, tiek iš bendraamžių. Tęsdami straipsnelių apie disleksiją ciklą, šią savaitę dalinamės keletu praktinių patarimų tėvams, kaip padėti su šiuo skaitymo sutrikimu susiduriančiam mažyliui.
Skatinkite vaiką skaityti. Tobulinti skaitymo įgūdžius vaikas gali skaitydamas bet ką, kas jį domina – komiksų knygeles, iliustruotas knygeles, sporto ar vaikiškus žurnalus. Leiskite vaikui skaityti knygas, kurios yra skirtos mažesniems ar žemesnius skaitymo įgūdžius turintiems vaikams – tai padės vaikui labiau pasitikėti savimi. Tačiau balsu skaitykite vaikui knygas, kurios yra sudėtingesnės nei įprastinės jų amžiaus vaikams skirtos knygelės.
Pasiūlykite vaikui išbandyti audio knygas. Audio knygų galite klausytis netgi kartu, važiuodami mašinoje ar atlikdami namų ruošos darbus.
Pasidalinkite su vaiku skaitymo patarimais. Klausykitės, kaip vaikas skaito balsu, pataisykite suklydus. Uždenkite likusią teksto dalį liniuote, palikdami matomą tik tuo metu skaitomą eilutę. Skaitydami vaikui balsu, liepkite vaikui pirštu sekti jūsų skaitomą tekstą.
Pasikalbėkite su esamais ir būsimais vaiko mokytojais. Pasakykite, kad jūsų vaikas turi disleksijos sutrikimą, papasakokite jiems plačiau, kuo tai pasireiškia, aptarkite, kaip galėtumėte bendraomis pastangomis padėti vaikui pasiekti gerų rezultatų ir įsilieti tarp benraamžių. Paprašykite pranešti jums, jei vaikas susiduria su problemomis atliekant užduotis klasėje ar bendraudamas su kitais mokiniais. Jeigu jūsų vaikas labai gėdijasi skaityti garsiai prieš klasę, paprašykite mokytojo pakeisti šią užduotį kita.
Supažindinkite vaiką su žymiais žmonėmis, turėjusiais disleksijos sutrikimą, tokiais kaip Albertas Einšteinas, Tomas Edisonas, Leonardas Da Vinčis, Pablas Pikasas, Orlando Blumas ir pan. Tai padės mažyliui suprasti, kad disleksija toli gražu ne kliūtis pasiekti tai, apie ką vaikas svajoja.

Facebook Comments

Leave a Reply