Kaip užauginti emociškai stiprų vaiką? Vaikų lavinimas - Braingym

Pasak Amerikos Pediatrų Akademijos, daugiau nei 20 procentų vaikų bei jaunuolių susiduria su emociniais sunkumais, kurie vėliau gali išsivystyti ir į kur kas rimtesnius psichologinius sutrikimus. Kad to išvengtume, nuo mažumės vaikų ugdymui bei savijautai turėtų būti skiriama nemažai dėmesio. Žemiau pateikiame 7 patarimus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti tėvams, norintiems užauginti emociškai stiprų vaiką.

  1. Neignoruokite ženklų, rodančių, kad jūsų vaikas kenčia. Stenkitės pastebėti pokyčius vaiko elgesyje, kurie gali indikuoti, kad jūsų mažylis kenčia ar susiduria su kokiomis nors problemomis. Tarkime, mitybos sutrikimai ar per didelis susikoncentravimas į vaizdo žaidimus gali būti daug didesnių problemų pasekmė. Iš pažiūros nereikšmingi elgesio pokyčiai gali išsivystyti į kur kas rimtesnius elgesio modelius.

 

  1. Niekada nesumenkinkite vaiko jausmų. Jei pastebite pokytį vaiko emocinėje savijautoje, itin svarbu pamėginti suprasti jo priežastis. Parodydami vaikui, kad domitės tuo, kas jam kelia nerimą ar liūdina, padėsite mažyliui pačiam geriau įsigilinti į savo jausmus. Būdami atviri, neteisdami ir užjausdami vaiką, paskatinsite jį būti nuoširdžiu su jumis, atsiverti.

 

  1. Pasistenkite būti jautrus ir supratingas. Auklėjant vaiką, itin svarbu ne tik nustatyti tam tikras taisykles, tačiau ir palaikyti šiltą bendravimo toną. Mažylis turi nebijoti jums pasipasakoti apie tai, kaip jis jaučiasi, ką patyrė, kas jį stebina ar liūdina, bei žinoti, kad nebus smerkiamas ir jausis suprastas.

 

  1. Pasiūlykite vaikams praleisti daugiau laiko kartu. Paskirkite tam tikrą dienos laiko dalį kokybiškam laisvalaikiui su vaiku. Tuo metu skirkite mažyliui pirmenybę – neatsiliepinėkite į telefono skambučius, susikoncentruokite ties vaiku ir jūsų santykiu. Leiskite vaikui pasirinkti, kokia veikla jis norėtų užsiimti kartu su jumis – taip sukursite aplinką, kurioje mažylis jausis patogiai bei bus labiau linkęs atvirai kalbėtis.

 

  1. Jeigu vaikas nenori kalbėtis, sukurkite tam palankių situacijų. Net jeigu jūsų vaikas ne itin noriai bei atvirai su jumis kalbasi, itin svarbu, kad jis žinotų, jog bet kada gali į jus kreiptis ir bus išklausytas. Taip pat kartais tėvai vaikams, ypač paaugliams, neatrodo pats tinkamiausias žmogus artimam pokalbiui, taigi galite paskatinti vaiką pasikalbėti su seneliu, teta, šeimos draugu ar bet kokiu kitu artimu asmeniu.

 

  1. Nebijokite kreiptis tikros pagalbos. Jeigu vaikas susiduria su rimtomis nerimo ar pykčio problemomis, fobijomis, dažnai atsiduria stresinėse situacijose ar pan., labai svarbu nebijoti kreiptis reikiamos pagalbos.

 

  1. Rūpinkitės savo paties emocine sveikata. Labai svarbu prisiminti, kad tai, kaip jaučiasi tėvai, turi itin didelės įtakos ir paties vaiko savijautai. Vaikas natūraliai yra glaudžiai susietas su tėvais ir puikiai jaučia slepiamą nerimą, nepasitikėjimą ar susierzinimą, todėl vaikų lavinimas prasideda nuo jūsų stabilios emocinės būsenos.

 

Facebook Comments

Leave a Reply