Kaip užauginti knygas mylintį vaiką? - Braingym

Nuogastaujate, kad vasaros atostogų metu vaikas didžiąją laiko dalį praleidžia dūkdamas lauke arba prie kompiuterio ekrano, tačiau visiškai neskiria dėmesio knygoms? Vaiko meilę literatūrai reikėtų pradėti ugdyti jau nuo ankstyvos vaikystės. Žemiau pateikiame keletą patarimų, kaip tai padaryti.

 

Skaitykite savo vaikams balsu. Kaip jau minėjome viename iš ankstesnių straipsnių, skaitydami savo vaikams balsu nuo pat ankstyvos kūdikystės supažindinsite ir įtrauksite mažylį į literatūros pasaulį bei padėsite jį pamilti.

 

Užregistruokite mažylį artimiausioje bibliotekoje. Supažindinkite vaiką su biblioteka, parodykite kaip galima rasti norimą knygą pagal autorių, knygos pavadinimą ar žanrą. Žinodamas, kad knygos yra ranka pasiekiamos, vaikas bus labiau linkęs paieškoti sudominusios knygos.

 

Kalbėkitės apie vaiko skaitomas knygas. Kartais paprastas pokalbis gali visai nesunkiai sudominti vaiką perskaityti tam tikrą knygą. Papasakokite apie jūsų mėgstamiausias knygas, kurias skaitėte dar vaikystėje. Aptarkite dabar vaiko skaitomas knygas, pabandykite suprasti, kas jose jūsų mažyliui patinka, o kas nelabai. Susiekite knygų turinį su vaikui girdėtomis iš tikro gyvenimo. Galite netgi nusivesti mažylį į filmą, pastatytą pagal vaiko skaitytą knygą, o po jo kartu aptarti, visgi knyga ar filmas patiko labiau, kodėl, kokie jų skirtumai.

 

Pasidomėkite, kokios knygos patinka jūsų mažyliui. Pasiteiraukite panašių knygų rekomendacijų knygyne ar bibliotekoje ir pasiūlykite jas vaikui. Labai dažnai vaikai nepradeda pastoviai skaityti, nes jų nesudomina pirma perskaityta knyga. Pasistenkite suteikti vaikui galimybę susipažinti su jam patinkančiomis knygomis.

 

Dalyvaukite viešųjų bibliotekų organizuojamuose renginiuose. Veskitės vaiką į knygų pristatymus, susitikimus su autoriais, viešųjų bibliotekų organizuojamus spektaklius ar programėles mažyliams.

 

Susikurkite jaukų skaitymo kampelį namuose. Svarbu pasirūpinti, kad namie vaikas turėtų tinkamą skaitymui vietą, kurioje nesigirdėtų pašalinių garsų, tokių kaip televizorius ar pravažiuojančios mašinos, būtų įrengtas tinkamas apšvietimas ir patogi sėdėjimo vieta.

 

Sutarkite skaitymo laiką. Susitarkite, kad kiekvieną dieną tam tikru laiku vaikas skirs pusvalandį/valandą skaitymui. Nė nepastebėsite, kaip skaitymas mažyliui taps maloniu užsiėmimu ir dėl skaitymo nė nebereikės tartis!

Facebook Comments

Leave a Reply