Klausymasis nėra sukčiavimas: kaip audioknygos gali padėti vaikams tobulėti - Braingym

Sparčiai populiarėjant audioknygoms, viešojoje erdvėje vis dažniau galima išgirsti, kad knygų klausymasis – tai tarsi sukčiavimas, nė iš tolo neprilygstantis tradiciniam popierinių knygų skaitymui. Visgi mokslininkai yra linkę nesutikti ir teigia, kad abu metodai ugdo skirtingus vaiko įgūdžius, tačiau gali būti vienodai naudingi. Žemiau pateikiami mokslininkų išskirti audioknygų klausymosi lavinami įgūdžiai.

  • Audioknygų klausymas padeda vaikui praplėsti žodyną bei patobulinti sintaksės įgūdžius.
  • Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad audioknygos taip pat ugdo ir klausymosi įgūdžius, kurie yra itin svarbūs, norint pasiekti gerų rezultatų akademinėje erdvėje.
  • Audioknygos taip pat suteikia mažyliui galimybę išklausyti tas knygas, kurios galbūt dar būtų per sudėtingos perskaityti. Taip pat ir dar visai neskaitantys vaikai gali išklausyti knygelę, susipažinti su jos turiniu, išgirsti naujų žodžių, taip nuo mažumės pradėdami ugdyti santykį su knyga.
  • Audioknygos gali būti ypač naudingos ir tiems vaikams, kurie skaito itin nenoromis ar turi teksto suvokimo problemų. Vaikai, kurie sunkiai susikoncentruoja ties viena užduotimi, klausydamiesi knygos gali užsiimti ir kita nesunkia veikla.
  • Mokslininkai įrodė, kad klausydamiesi audioknygos mažyliai yra labiau linkę atkakliai išklausyti nuobodžias, jų nesudominančias knygos dalis negu skaitydami tradicinę knygos versiją. Taigi klausymasis gali padėti lavinti vaiko skaitymo ištvermę, ypač jeigu jūsų mažylis greitai praranda susidomėjimą knyga.
  • Audioknygų klausymasis gali itin pagelbėti ir mokantis užsienio kalbų.

Visgi kad audioknygos teiktų didžiausią galimą naudą, tėvai turi pagelbėti mažyliui klausymosi procese. Pabandykite pastebėti, kada vaikas nebesukoncentruoja dėmesio ir, pabaigę skyrių, atidėkite skaitymą kitai dienai. Atsakykite į vaikui iškilusius klausimus, paaiškinkite neaiškius žodžius, aptarkite siužeto posūkius, turinį, veikėjus bei jų charakterio savybes ar poelgius, leiskite mažyliui pasidalinti jausmais, nuomone, komentarais. Nepamirškite, vaikų ugdymas prasideda nuo jūsų vaidmens vaiko mokymosi procese ir tai reiškia labai daug!

 

 

 

 

Facebook Comments

Leave a Reply