Ko jūsų vaikui, be raštingumo įgūdžių, gali labai prireikti ateityje? - Braingym

Puikūs skaičiavimo ir raštingumo įgūdžiai – dar ne viskas

 

Ar žinote, ko dar be skaičiavimo ir raštingumo įgūdžių jūsų vaikui gali labai prireikti ateityje? Dažnai atrodo, jog tai pagrindinės sritys, kuriose turėtume būti nepriekaištingi. Tačiau, kartais pamirštame vieną labai svarbų dalyką – oratorystę.

Dažniausiai žmonės linkę nuvertinti viešojo kalbėjimo įgudžius, ypač lyginant su skaitymo ir rašymo svarba. Tačiau, geri oratorystės įgūdžiai iš tiesų svarbūs tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Moksliniai tyrimai byloja, jog vaikai, kurie yra mokomi bei skatinami pasisakyti viešai, pasiekia geresnių rezultatų matematinėse bei loginėse užduotyse. Taip pat, puikiems kalbėtojams lengviau gauti norimą darbą ir užimti lyderiaujančias pozicijas ateityje.

Vis dėlto, kodėl tiek daug suaugusiųjų ir vaikų turi viešojo kalbėjimo baimę?

Viešojo kalbėjimo baimė – viena didžiausių

Viešojo kalbėjimo baimę turi daugelis žmonių visame pasaulyje – ši baimė įvardinta kaip viena didžiausių.

Nerimas viešojo kalbėjimo metu gali padaryti įtaką ne tik vaiko pasitikėjimui savimi, tačiau ir jo pasirinkimams ateityje. Kembridžo universitete buvo atliktas tyrimas, kurio metu išsiaiškinta, jog visi dominuojantys Didžiosios Britanijos politikai bei teisininkai jau mokyklos laikotarpiu nevengė viešojo kalbėjimo: dalyvavo debatų susirinkimuose, diskusijų klubuose, diskutuodavo su mokytojais bei klasės draugais. Tai įrodo, jog ankstyvas mokymasis kalbėti viešai daro didžiulę įtaką oratorystės gebėjimams ateityje.

Šiandien mokyklose viešasis kalbėjimas nėra prioretetinė sritis – įgūdis nelaikomas toks pat svarbus, kaip skaičiavimas ar rašymas. Tačiau, Kembridžo profesoriai taip pat pastebėjo tai, jog oratorystės įgūdžių lavinimas padeda pasiekti geresnių rezultatų tiek raštingumo, tiek matematinėje srityse.

Viešojo kalbėjimo gebėjimai gana glaudžiai susiję su vaiko pasitikėjimu savimi bei suaugusiųjų paskatinimu įvairiausiose srityse. Skatinant pasitikėjimą savimi, lavinant įvairius įgūdžius ir žinias, viešojo kalbėjimo baimė nustos trukdyti jūsų vaikui pasiekti tikslų.

Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai mūsų centre ir mes padėsime jums išspręsti viešojo kalbėjimo baimės problemas. Registracija telefonu +370 (614) 27 246 arba el. paštu brain@braingym.lt

 

 


 

Šaltinis:

John McKenna, „Your child may need this skill as much as literacy and numeracy“, World Economic Forum, 2017. < https://www.weforum.org/agenda/2017/09/oracy-literacy-skill-every-child-needs/?utm_content=bufferce50d&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer >

 

 

 

Facebook Comments

Leave a Reply