Kodėl Kalėdų senelis svarbus vaikų vystymuisi? - Braingym

Kodėl Kalėdų senelis svarbus vaikų vystymuisi?

Kalėdos – magiškas laikotarpis. Tačiau būtent šiuo metu tėvai susiduria su daugybe klausimų apie Kalėdų senelio egzistavimą ir jaučias atsakingi už tai, kaip stipriai Kalėdinę dvasią pajaus jų mažieji.

Dažniausiai tėvams kyla abejonių, ar jie turėtų skatinti vaikų tikėjimą fiziniu Kalėdų senelio egzistavimu ar, vis dėlto, verčiau skatinti tarpusavio pasitikėjimą ir išvengti momento, kai atžalos pasijaučia apgauti tėvų.

Dauguma mokslininkų, tyrinėjančių vaikų raidą, teigia, jog tinkamiausia šioje situacijoje yra skatinti vaikus tikėti ir palaikyti Kalėdinio stebuklo nuotaiką iki tol, kol jie patys išsiaiškina tiesą. Anksčiau ar vėliau jie išsiaiškina, jog tam tikra prasme buvo apgauti, tačiau tai nėra taip blogai, kaip galvoja kai kurie suaugusieji. Mokslininkai teigia, jog tikėjimas Kalėdų seneliu turi stiprų pozityvų poveikį vaikų raidai, demonstruoja jų logikos vystymąsi bei padeda emocinio intelekto formavimuisi.

Kai vaikai kvestionuoja magiją

Dauguma vaikų ilgesniu ar trumpesniu savo gyvenimo laikotarpiu tiki, jog stebuklingas, barzdotas senelis stebi jų elgesį ir gali apskrieti visą žemės rutulį per vieną naktį, apdovanodamas gerus vaikus pačiais trokštamiausiais dalykais. Didelė vaikų dalis to išmoksta namie, tačiau mus supančios kultūros įtaka tokia stipri, jog vaikai kartais ima tikėti net tada, kai namie niekas jų neskatina to daryti.

Nepaisant viso Kalėdinio marketingo, Kalėdų senelio nuotraukų kiekvienoje parduotuvėje ir šventinės muzikos, dažniausiai mažieji sulaukę aštuonerių išsiaiškina, jog kažkas čia ne taip. Dažnai tėvai baiminasi šio momento, tačiau tai neišvengiama vystymosi dalis.

Bėgat laikui vaiko mąstymas sparčiai vystosi, tad jis pradeda suprasti, jog Kalėdų senelis daro tokius magiškus dalykus, kurių kiti fiziniai objektai nesugeba įgyvendinti. Šį vystymosi periodą ir jo kategorijas atspindi klausimai, kurie stengiasi surasti logiškus paaiškinimus. Pavydzdžiui, mažesni vaikai dažniausiai klausia bendrų detalių, tarkime, apie tai, kur Kalėdų senelis gyvena. Tačiau iš vyresnėlių klausimų galime pastebėti, jog jie stengiasi mąstyti vis logiškiau – pavyzdžiui, kaip Kalėdų senelis apsrenda visą pasaulį vos per vieną naktį?

 

Baltas melas

Kas, vis dėlto, dedasi vaikų galvose, kai jie susipranta, jog tėvai Kalėdų senelio atžvilgiu nebuvo visiškai atviri?

Mokslininkai išsiaiškino, jog vaikai, sužinoję apie melą vis dėlto nėra tokie nuliūdę, kaip dažniausiai galvoja jų tėvai. Ištirta, jog didžioji dalis vaikų jaučiasi šauniai dėl savo atradimo. Vaikai dažniausiai nepyksta ant tėvų, nes apytiksliai tuo metu, kai jie išsiaiškina Kalėdų senelio mitą mažieji paraleliai taip pat pradeda suprasti „balto melo“ reikšmę. Taigi, tėvai neturėtų baimintis, jog vienas demaskuotas melas gali sukelti pavojų tarpusavio pasitikėjimui ir stengtis išlaikyti magijos pojūtį kuo ilgiau.

 

Plačiau:

https://www.weforum.org/agenda/2017/12/why-lying-about-santa-is-good-for-your-children?utm_content=buffer74a39&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

Facebook Comments

Leave a Reply