Rašymo sutrikimai – kaip ir kada juos atpažinti? - Braingym

Disgrafija (rašymo sutrikimas) pasireiškia daug įvairesniais būdais, nei vien prasta rašysena ar bandymas išvengti su rašymu susijusių užduočių. Vaikas, kenčiantis nuo rašymo sutrikimo ir nesulaukęs tinkamos bei profesionalios pagalbos, patiria didžiulį diskomfortą ir negali tobulėti mokslų srityje. Taigi, norėdami atpažinti disgrafiją turime žinoti, jog kartais šis rašymo sutrikimas turi daug subtilesnius, skirtingose amžiaus kategorijose pasireiškiančius simptomus. Kaip tai pastebėti skirtingais vaiko gyvenimo periodais ir jam padėti?

 

Ikimokyklinis amžius

  • Mokykloje pastebite: jūsų mažylis dažnai skundžiasi, jog spalvinimas labai išvargina jo ranką, taip pat, jei kopijuoja skaičius daug lėčiau, nei kiti vaikai. Vaikams, turintiems disgrafijos sutrikimą daug sunkiau naudoti pieštuką ar kreidelę, tad bandydami piešti jie daug labiau juda, muistosi.
  • Namie pastebite: vaikas, bandydamas nukopijuoti raides ar skaičius, dažniausiai juos parašo ženkliai per didelius ar per mažus. Sunkumai su užduotimis, kuriose reikalaujama sujungti taškus, taip pat, vaikas vengia spalvinimo knygelių.

Pradinė mokykla

  • Mokykloje pastebite: net tame pačiame tekste rašydamas žodį kelis kartus, vaikas parašo jį skirtingai. Sąsiuviniai pilni išbraukytų žodžių, trintuko žymių. Taip pat, dažnai vaikui pritrūksta teksto apimties atsakant į klausimus testuose, rašytinės frazės dažnai kartojasi.
  • Namie pastebite: vaikas dažnai skundžiasi, jog neturi idėjų rašinėliams. Taip pat, jei palieka jums raštelį, dažniausiai jame randate daug klaidų. Net penktoje klasėje vaikas vis dar užmiršta pagrindinius skyrybos ženklus – tai nutinka dėl prastos darbinės atminties, kuri yra viena iš digrafijos sudedamųjų dalių.

 

Kaip padėti vaikui įveikti sunkumus?

Rašymo pratimai, laiškų, rašinėlių ir sakinių formulavimas gali padėti vaikui gerinti jo gebėjimus išreiškti idėjas raštu. Žinoma, praktika svarbu, tačiau tai ne visais atvejais tai vienintelis ir geriausias būdas pasiekti norimų rezultatų. Dažniausiai, disgrafijos atveju to negana – svarbu žinoti, kaip ir ką daryti teisingai. Jei pastebite konkrečius mūsų įvardintus ir mokslininkų patvirtintus požymius, vienas iš geriausių būdų įsitikinti ir sulaukti pagalbos – Brain Gym intelekto lavinimo centras.

Konsultacijos metu bei testo pagalba išsiaiškinsime, kokių priemonių turėtume imtis tam, jog jūsų mažylis pagaliau pradėtų taisyklingai bei su malonumu rašyti. Užkirskite kelią vaiko diskomfortui – užtikrinkite galimybę mokytis bei tobulėti.

 

Plačiau apie Gibsono kognityvinių gebėjimų testą.

Facebook Comments

Leave a Reply