Vaikas nenori mokytis: kaip motyvuoti? - Braingym

Nors naujų mokslo metų pradžioje vaikai dažnai būna pasiilgę mokyklos ir noriai grįžta į mokyklinį suolą, niekam ne paslaptis, kad motyvacija dažniausiai išblėsta jau po keletos pirmųjų savaičių. Pateikiame keletą patarimų, kaip turėtų elgtis tėvai, norėdami padėti vaikams atrasti vidinės motyvacijos mokytis.

 

  1. Susiekite mokykloje išmoktus dalykus su vaikui suprantamais pavyzdžiais. Ankstyvame amžiuje vaikai dažnai nesuvokia mokymosi prasmės. Paaiškinkite jiems, kodėl mokymasis yra toks svarbus ir kaip pamokų metu išmoktus dalykus galima pritaikyti už mokyklos ribų. Tarkime, jūsų mažylis nemėgsta geometrijos, bet itin domisi krepšiniu – papasakokite, kaip nuo kamuolio metimo kampo priklauso, ar kamuolys įkris į krepšį.

 

  1. Paaiškinkite, kad mokomasi dėl savęs. Vaikas turi suprasti, kad mokosi ne dėl to, kad nepyktų mokytoja ar pagirtų tėvai. Reikėtų pasistengti parodyti vaikui, kad tai, ką jis išmoksta mokykloje, yra ir bus itin svarbu gyvenime. Tai padaryti reikėtų švelniai, nesukuriant vaikui įspūdžio, kad nuo gautų pažymių priklausys tolimesnis jo gyvenimas.

 

  1. Padėkite vaikui nusistatyti realius mokymosi tikslus. Tikslai gali būti pakankamai aukšti, tačiau labai svarbu, kad būtų įmanoma juos realiai įgyvendinti. Juos nuspręsti reikia kartu su vaiku – išklausyti, ko jis pats nori ir tikisi pasiekti, tačiau neleisti užsibrėžti neįmanomų tikslų – nusivylimas jų nepasiekus tik dar labiau sumažins motyvaciją mokytis.

 

  1. Padėkite vaikui pažvelgti į nuobodžius dalykus kūrybiškai. Nieko keisto, kad po valandos kirčiavimo ar trupmenų mokymosi, vaikas ne tik pradeda žiovauti, bet ir jaučiasi išsekęs. Pasitelkite fantaziją! Jeigu mažyliui neįdomi fizika ar chemija, padėkite jam įsivaizduoti, kad jis itin svarbus mokslininkas, nuo kurio priklauso pasaulio ateitis. Tokiu būdu kiekvieni namų darbai gali būti tarsi savotiškas nuotykis.

 

  1. Pagirkite vaiko pastangas. Tėvams svarbu suvokti, kad vaikus reikia girti ne tiek už jų darbus, kiek už įdėtas pastangas. Girdami mažylį tik už jo pasiekimus, tėvai padaro vaikui meškos paslaugą – ugdo konkurencingumą bei baimę pralaimėti.

 

  1. Padėkite mažyliui atrasti savo stipriąją pusę ir ją ugdyti. Natūralu, kad ne visi dalykai mokykloje vaikui sekasi vienodai. Svarbu atrasti kažką, kas jūsų vaikui gerai sekasi ir patinka bei leisti mažyliui į tą sritį gilintis. Tokiu būdu vaikas pats jausis mokytvuotas mokytis.

 

  1. Skatinkite mokymąsi už klasės ribų. Vaikas turėtų suprasti, kad mokymosi procesas nesibaigia uždarius mokyklos duris. Kartu su vaiku skaitykite knygas, vaikiškus žurnalus, pažiūrėkite dokumentinį filmą, pažaiskite edukacinį žaidimą.

 

Facebook Comments

Leave a Reply