Kognityviniai gebėjimai lemia mokymosi, skaitymo, atminties, susikaupimo kokybę ir mąstymo greitį. Šiais laikais kognityvinės spragos – itin dažnas reiškinys, darantis didžiulę įtaką jaunajai kartai. „BrainRx“ smegenų treniruočių metodas – šių problemų sprendimo būdas. Trumpai tariant, tai individualių užsiėmimų kursas, kurio metu lavinami pamatiniai kognityviniai gebėjimai.
„BrainRx“ – metodas, skirtas lavinti smegenis.
Kam naudinga?
„BrainRx“ metodas padėjo daugiau kaip 100 000 vaikų ir suaugusiųjų visame pasaulyje sprendžiant akademines ir kasdienio gyvenimo problemas. Su kiekvienu iš mūsų studentų dirbame individualiai, atsižvelgdami į jų silpnąsias ir stipriąsias puses, taip pat 7 kognityvinių įgūdžių lygmenis. Tai nustatyti padeda Gibsono testas, kuriuo naudojasi ekspertai visame pasaulyje. Jis leidžia įvertinti, kiek pajėgios mūsų smegenys kiekvienoje iš 7 pagrindinių kognityvinių sričių. Prieš pradedant programą „Braingym“ centre, atliekamas testas ir aptariami jo rezultatai su licencijuotais „BrainRx“ specialistais.
„Braingym“ individualių užsiėmimų programa tinka visiems, siekiantiems pagerinti savo ar atžalų protinę veiklą. Ne išimtis ir neurologinius sutrikimus turintys asmenys. Dažniausios problemos, dėl kurių kreipiamasi į „Braingym“?
– Disleksija ir skaitymo sutrikimai
– Sunkumai mokslų srityje
– ADHD ir koncentracijos stoka
– Atminties problemos
– Autizmo spektro sutrikimai
– Kalbos raidos sutrikimai
– Problemos po smegenų traumos
Ką treniruojame?
Kognityviniai įgūdžiai – smegenų sritys, atsakingos už tai, kaip mes mąstome, skaitome, mokomės, įsimename ar priimame sprendimus ir sutelkiame dėmesį.
Išskiriami 7 pagrindiniai kognityviniai įgūdžiai, sudarantys mūsų mąstymo branduolį. Tik funkcionuodami išvien, jie gali efektyviai apdoroti informaciją ir perkelti ją į žinių banką, kurį mes pasitelkiame kasdieniame gyvenime, mokykloje ar darbo aplinkoje. Kai bent viena sritis silpnesnė už kitą, neišvengiamai kenčia bendras rezultatas. Jaučiamas nusivylimas ir nekantrumas. Kitaip tariant, mūsų kognityvinių gebėjimų lygis priklauso nuo silpniausios grandies. Sužinokite apie visas 7 sritis.
Dėmesys
Koncentracija
Dėmesio koncentracija – tai gebėjimas, leidžiantis tam tikrą laiko tarpą susitelkti į užduotį. Selektyvus dėmesys leidžia koncentruotis į sprendžiamą užduotį net tada, kai jus kas nors blaško. Paskirstytas dėmesys suteikia galimybę vienu metu atlikti dvi ar daugiau užduočių.
Jei sritis silpna: lieka daug nebaigtų užduočių, šokinėjama nuo vienos prie kitos, lengvai išsiblaškoma, sunku atlikti kelias užduotis vienu metu, dažnos klaidos.
Informacijos apdorojimo greitis
Informacijos apdorojimo greitis
Matuoja, kaip greitai smegenys priima ir supranta gaunamą informaciją.
Jei sritis silpna: daugumą užduočių sunkiau suprasti. Ilgiau užtrunka atlikti užduotis mokykloje arba darbe. Dažniausiai paskutiniai baigia darbą grupėje.
Darbinė atmintis
Darbinė atmintis
Tai gebėjimas, padedantis išsaugoti trumpalaikę informaciją, reikalingą užduočiai atlikti.
Jei sritis silpna: dažnai reikia kartoti instrukcijas, sunku atlikti dviejų ar daugiau žingsnių užduotis, pamirštama, kas buvo ką tik kalbėta, gali atrodyti, kad žmogus „tiesiog nesupranta“.
Ilgalaikė atmintis
Ilgalaikė atmintis
Tai gebėjimas išsaugoti ir atgaminti informaciją, kad ją būtų galima pritaikyti vėliau.
Jei sritis silpna: pamirštami vardai, sunku atsiminti informaciją atliekant testus, pamiršta anksčiau žinotus dalykus.
Vaizdinės medžiagos apdorojimas
Vaizdinės medžiagos apdorojimas
Tai gebėjimas suvokti, analizuoti ir mąstyti vaizdiniais.
Jei sritis silpna: sudėtinga suprasti sąvokas, kurios reikalauja vizualizacijos, sunkumai skaitant žemėlapius, orientuojantis aplinkoje.
Girdimosios medžiagos apdorojimas
Girdimosios medžiagos apdorojimas
Tai gebėjimas suvokti, analizuoti ir sąvokomis išreikšti, kas girdima. Tai vienas svarbiausių įgūdžių mokantis skaityti ir rašyti.
Jei sritis silpna: sunku mokytis skaityti, be klaidų pasakyti žodžius paraidžiui ir juos užrašyti, suvokti perskaitytą tekstą.
Logika ir sprendimai
Logika ir sprendimai
Tai gebėjimas mąstyti, sudėlioti prioritetus ir planuoti. Naudojamas ieškant būdų išspręsti užduotį. Ši sritis reikalinga formuojant ir atsirenkant idėjas.
Jei sritis silpna: dažnai klausiama: „Ką toliau daryti?“ arba sakoma: „Aš to nesuprantu.“ Sunku spręsti matematinius uždavinius.
Kaip veikia smegenys?
Kaip kognityviniai įgūdžiai veikia kartu atliekant protines užduotis? Apsvarstykite kitą užduotį:
Paraidžiui įvardykite Lietuvos sostinę nuo pabaigos į priekį.
Skamba paprastai? Atliekant šią užduotį pasitelkiami visi žemiau paminėti 7 kognityviniai įgūdžiai. Jums reikės:
1. Atkreipti dėmesį (dėmesys)
2. Atsiminti instrukciją (darbinė atmintis)
3. Prisiminti Lietuvos sostinę (ilgalaikė atmintis)
4. Priimti sprendimą, kaip išspręsite užduotį (logika ir sprendimai)
5. Išskirstyti garsus po vieną (girdimosios medžiagos apdorojimas)
6. Atsiminti ir vizualizuoti, kaip užrašytas žodis (vaizdinės informacijos apdorojimas)
7. Kaip greitai atliekate šiuos veiksmus priklauso nuo jūsų (informacijos apdorojimo greičio).
Jei bent vienas iš šių įgūdžių nefunkcionuoja efektyviai, atlikti užduotį bus sunku, nepriklausomai nuo to, kiek kartų bus kartojama užduotis. Dėl šios priežasties mūsų tikslas yra stiprinti visus jūsų kognityvinius įgūdžius, pritaikant individualią „BrainRx“ programą.
Kuo „BrainRx“ skiriasi nuo korepetitoriaus?
Korepetitorius pateikia informaciją, kurios vaikas neįsisavino mokykloje arba ji buvo pateikta nekokybiškai.
Įprastai korepetitorius – teisingas sprendimas, kai reikia pasivyti bendraklasius praleidus dalį pamokų, tačiau šio specialisto
paslaugos veiksmingos tik tada, jeigu vaikas geba efektyviai įsisavinti informaciją.
„BrainRx“ yra programa, skirta lavinti gebėjimą įsisavinti informaciją ir spręsti užduotis. Jeigu vaikui sunku priimti, apdoroti ir pritaikyti informaciją ar susikaupti – informacijos kartojimas su korepetitoriumi nėra efektyvus problemos sprendimo būdas. Reikėtų pamėginti įsivardyti, kodėl vaikas iš karto neįsisavino informacijos. Ši problema kyla iš kognityvinių gebėjimų stokos, kurių korepetitorius vaikui negali suteikti. Tokius sunkumus kelia pats mokymosi procesas, tada korepetitoriaus pateiktu atveju „BrainRx“ programos vertė – nepalyginti didesnė.
Esminis skirtumas tarp mūsų mokymų ir korepetitoriaus paslaugų – naudos ilgaamžiškumas. „BrainRx” metodas moko žaidimų principu paremtą programą. Dėl to vaikas pradeda geriau priimti informaciją mokykloje, noriai sprendžia užduotis ir atlieka namų darbus. Tada jam pradeda labiau sektis. Programos metu įgyti ir sustiprinti gebėjimai jūsų atžalą lydi visą gyvenimą. Tai itin svarbu, nes mokėjimas priimti informaciją, ją pateikti, apdoroti ir spręsti uždavinius ar problemas – naudingas ne tik mokykloje, bet ir kitose gyvenimo srityse.
Programos veiksmingumas patvirtintas moksliniais tyrimais.
„Braingym“ centre taikoma „BrainRx“ metodika, kuri tobulinama nuo 1985 metų. Dr. Kenas Gibsonas šiai programai skyrė visą savo karjerą. Šiandien skaičiuojami jau daugiau kaip 100 000 teigiamus rezultatus pasiekusių klientų iš įvairių amžiaus grupių, kurių dalis – neurologinius sutrikimus patyrę asmenys.
„BrainRx“ metodas grindžiamas „Cattell Horn Carroll“ teorija, kuri įvertinta kaip viena svarbiausių mokslinių tyrimų teorijų žmogaus intelekto srityje.
„BrainRx“ programa tikrinama pagal aukščiausių standartų mokslinę metodiką (pavyzdžiui, medicininiai atsitiktinų imčių kontroliuojami tyrimai). Taip pat rezultatai buvo vertinami pagal „Woodcock-Johnson“ testus, kai lyginama smegenų veikla prieš ir po kurso. Taigi kursų suteikiama nauda yra moksliškai pagrįsta.
Norite sužinoti daugiau apie mokslinius ir klinikinius tyrimus?
Paspauskite žemiau ir atsisiųskite išsamią ataskaitą.
Registruokitės nemokamai konsultacijai arba Kognityvinių įgūdžių testui
Konsultacijos metu detaliau supažindinsime jus su „Braingym“ centro darbo metodika. Atlikę Kognityvinių įgūdžių testą, įvertinsime, ar galime padėti jums ar jūsų vaikui.