2000+ laimingų klientų

Ilgalaikė atmintis

Ilgalaikė atmintis leidžia išlaikyti ir prisiminti įgytas žinias, patirtį ir įgūdžius įgytus per tam tikrą laiką. Ilgalaikė atmintis yra atsakinga už informacijos saugojimą kelias dienas, savaites, mėnesius ar net visą gyvenimą. Pagrindinės ilgalaikės atminties savybės, funkcijos ir tipai:
llgalaikė atmintis saugo labai didelį kiekį informacijos: faktus, sąvokas, įvykius, asmeninę patirtį ir įgytus gebėjimus.
Ilgalaikė atmintis turi neribotą talpą, todėl geba saugoti daug ir įvairios informacijos.
Epizodinės ilgalaikės atminties tipas susijęs su konkrečiais įvykiais ir asmenine patirtimi, įskaitant išsamią informaciją apie tai, kada ir kur šie įvykiai įvyko.
Semantinė ilgalaikė atmintis apima bendrąsias žinias apie pasaulį, sąvokas, faktus ir žodyną.
Procedūrinė ilgalaikė atmintis saugo informaciją apie tai, kaip atlikti įvairias užduotis, pavyzdžiui, važiuoti dviračiu, groti muzikos instrumentu.
Deklaratyvi ilgalaikė atmintis apima epizodinę ir semantinę atmintį, apimančią sąmoningą faktų ir įvykių prisiminimą.
Informacija į ilgalaikę atmintį perkeliama per kodavimo procesus, pavyzdžiui, kartojimą, detalizavimą ir organizavimą. Atkūrimas apima išsaugotos informacijos prisiminimą ir panaudojimą, kai jos prireikia.
Ilgalaikėje atmintyje esanti informacija dažnai organizuojama į schemas arba mentalines struktūras, kurios padeda efektyviai kategorizuoti ir atkurti žinias.

Kodėl svarbu lavinti ilgalaikės atminties įgūdį? Kaip „Braingym“ treniruočių programa padeda stiprinti šį įgūdį?

Ilgalaikė atmintis yra dinamiška ir sudėtinga kognityvinė sistema, kuria grindžiamas gebėjimas mokytis ir suvokti pasaulį. Ilgalaikės atminties įgūdis yra labai svarbus siekiant geresnių akademinių pasiekimų, nes leidžia prisiminti anksčiau apdorotą informaciją, o tai labai svarbu testų, egzaminų metu. Gebėjimas atkurti informaciją iš ilgalaikės atminties yra svarbus kritiniam mąstymui ir situacijų vertinimui remiantis ankstesnėmis žiniomis ir patirtimi. „Braingym“ treniruočių metu ilgalaikės atminties įgūdis stiprinamas taikant intervalinį kartojimą, kai informacija per tam tikrą laiką peržiūrima ir atkartojama vis didesniais intervalais. Programos metu vaikai yra treniruojami gebėti kurti asociacijas ir vizualizacijas, kad pagerintų ilgalaikės atminties informacijos kodavimą ir atkūrimą.

Registruokites nemokamai konsultacijai

Jei jūsų vaikas patiria sunkumų dėl sutrikusios raidos, intelekto ar kitų sutrikimų, registruokitės nemokamai konsultacijai ir mūsų specialistai suteiks jums informaciją, kaip „Braingym“ individualių treniruočių programa gali padėti juos įveikti.
Click
Kraunama...
Vasaros programa su Braingym.