2000+ laimingų klientų

Darbinė atmintis

Darbinė atmintis (kartais vadinama dinamine atmintimi) leidžia laikinai laikyti ir tvarkyti informaciją, reikalingą užduotims, kurioms reikia aktyvaus mąstymo ir problemų sprendimo, atlikti. Darbinė atmintis turi ribotą talpą. Štai keletas pagrindinių darbinės atminties savybių ir funkcijų:
Darbinė atmintis laikinai saugo informaciją (skaičius, žodžius, paveikslėlius ar kitus duomenis) trumpą laiką, dažniausiai nuo kelių sekundžių iki kelių minučių. Tai leidžia dirbti su turima informacija tuomet, kai jos nėra tiesiogiai aplinkoje.
Darbinė atmintis ne tik saugo informaciją, bet ir leidžia šia informacija manipuliuoti ir ją tinkamai apdoroti. Darbinės atminties įgūdis leidžia skaičiuoti mintinai.
Darbinė atmintis yra tiesiogiai susijusi su dėmesio įgūdžiu. Darbinė atmintis padeda sutelkti dėmesį į svarbią informaciją, filtruojant dėmesį blaškančius dalykus. Tai labai svarbu atliekant užduotis, kurioms reikia selektyvaus dėmesio.
Darbinė atmintis dalyvauja sudėtingoje kognityvinėje veikloje, pavyzdžiui, skaitant, mokantis, samprotaujant.
Darbinė atmintis yra labai svarbi įsimenant naują informaciją, kadangi padeda apdoroti ir išlaikyti žinias trumpame laiko tarpe tuo pačiu metu integruojant šias žinias į ilgalaikę atmintį.

Kodėl svarbu lavinti darbinės atminties įgūdį? Kaip „Braingym“ treniruočių programa padeda stiprinti šį įgūdį?

Darbinė atmintis yra svarbus įgūdis akademinėje veikloje. Šis gebėjimas leidžia vaikams apdoroti ir išlaikyti informaciją, vykdyti nurodymus ir spręsti problemas, o tai labai svarbu siekiant geresnių rezultatų mokykloje. Darbinė atmintis leidžia vaikams gebėti planuoti, organizuoti ir vykdyti užduotis. Būtina pažymėti, jog darbinė atmintis atlieka svarbų vaidmenį skaitant bei suprantant tekstą. Sustiprinus šį įgūdį, gerėja gebėjimas išlaikyti ir susieti mintis bei detales skaitant. Gerai išlavinta darbinė atmintis padeda valdyti savo dėmesį ir išlikti susikaupusiam atliekant užduotis, o tai padeda vaikams nesiblaškyti ir neatsitraukti nuo atliekamų veiksmų. „Braingym“ treniruočių metu darbinės atminties įgūdis yra stiprinamas naudojant palaipsniui vis sudėtingesnius pratimus. Treniruočių metu vaikai išmoksta darbinę atmintį gerinančių būdų ir metodų, pavyzdžiui, informacijos vizualizavimo ar informacijos atkartojimo sau būdo. Be to, kiekvieną treniruotę vaikai gauna grįžtamąjį ryšį, taip yra fiksuojama daroma pažanga ir galima modifikuoti treniruočių programą, jei tai yra tikslinga.

Registruokites nemokamai konsultacijai

Jei jūsų vaikas patiria sunkumų dėl sutrikusios raidos, intelekto ar kitų sutrikimų, registruokitės nemokamai konsultacijai ir mūsų specialistai suteiks jums informaciją, kaip „Braingym“ individualių treniruočių programa gali padėti juos įveikti.
Click
Kraunama...
Vasaros programa su Braingym.